Jak powinna wyglądać grupa mastermind?

  Myślisz o dołączeniu do grupy mastermind? Zastanawiasz się jak taka grupa wygląda?

  Mastermind biznesowy, to  grupa osób (właścicieli biznesów, blogerów lub osób których łączy wspólny cel), które spotykają się regularnie w celu podzielenia się swoim wsparciem, wiedzą, czy sprawdzonym sposobem rozwiązania problemu. Spotkania te mają na celu pomoc w rozwoju biznesu lub zrealizowaniu zaplanowanego celu.

  Poniżej kilka wskazówek w jaki sposób dobrać członków grupy, by praca w mastermindzie była satysfakcjonująca i pomogła Ci ruszyć z Twoimi planami do przodu.

  Najlepiej sprawdzają się grupy 4-5 osobowe. (ale równie dobrze mogą działać 3 lub 2 osobowe) Większa liczba członków to odpowiednio dłuższe spotkania.

  Osoby powinny mieć wspólny cel lub być na podobnym etapie zaawansowania biznesowego.

  Każda z osób powinna nie tylko czerpać z mastermindu, ale powinna także dawać od siebie wsparcie, wiedzę, dzielić się swoim doświadczeniem. Ważne jest podobne zaangażowanie w grupę.

  Grupa powinna opierać się na otwartości i zaufaniu. Tematy poruszane na spotkaniach dotyczą rozwoju biznesu i aby uzyskać pomoc należy czasem bardzo dokładnie przedstawić problem operując konkretnymi danymi finansowymi czy przedstawić swoje indywidualne rozwiązania w sposobie działania. 

  Wszystkie osoby powinny traktować mastermind jako pewnego rodzaju zobowiązanie, przywilej a nie przykry obowiązek. Dlatego kolejne spotkania powinny być planowane jak spotkania biznesowe i traktowane priorytetowo. Regularność i systematyczność to jedna z zasad mastermindu.

   

  Zobacz też:

  Jak przeprowadzić spotkanie grupy mastermind?

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *