Jak powinna wyglądać grupa mastermind?

with Brak komentarzy

 

Myślisz o dołączeniu do grupy mastermind? Zastanawiasz się jak taka grupa wygląda?

Mastermind biznesowy, to  grupa osób (właścicieli biznesów, blogerów lub osób których łączy wspólny cel), które spotykają się regularnie w celu podzielenia się swoim wsparciem, wiedzą, czy sprawdzonym sposobem rozwiązania problemu. Spotkania te mają na celu pomoc w rozwoju biznesu lub zrealizowaniu zaplanowanego celu.

Poniżej kilka wskazówek w jaki sposób dobrać członków grupy, by praca w mastermindzie była satysfakcjonująca i pomogła Ci ruszyć z Twoimi planami do przodu.

Najlepiej sprawdzają się grupy 4-5 osobowe. (ale równie dobrze mogą działać 3 lub 2 osobowe) Większa liczba członków to odpowiednio dłuższe spotkania.

Osoby powinny mieć wspólny cel lub być na podobnym etapie zaawansowania biznesowego.

Każda z osób powinna nie tylko czerpać z mastermindu, ale powinna także dawać od siebie wsparcie, wiedzę, dzielić się swoim doświadczeniem. Ważne jest podobne zaangażowanie w grupę.

Grupa powinna opierać się na otwartości i zaufaniu. Tematy poruszane na spotkaniach dotyczą rozwoju biznesu i aby uzyskać pomoc, należy czasem bardzo dokładnie przedstawić problem operując konkretnymi danymi finansowymi czy przedstawić swoje indywidualne rozwiązania w sposobie działania.

Wszystkie osoby powinny traktować mastermind jako pewnego rodzaju zobowiązanie, przywilej, a nie przykry obowiązek. Dlatego kolejne spotkania powinny być planowane jak spotkania biznesowe i traktowane priorytetowo.

Regularność i systematyczność to jedna z zasad mastermindu.

 

Zobacz też:

https://multimastermind.pl/jak-przeprowadzic-spotkanie-grupy-mastermind/

 

 

Zostaw Komentarz