Jak wygląda spotkanie grupy mastermind?

with 2 komentarze

 

Pierwsze spotkanie to zazwyczaj spotkanie zapoznawcze. Różni się od standardowych spotkań.

Większość czasu poświęcisz na przedstawienie siebie, swojego biznesu, dotychczasowych doświadczeń i aktualnych problemów.

Będziesz mieć okazję do sprawdzenia atmosfery w grupie. Zobaczysz, czy praca w takim zespole będzie dla Ciebie interesująca, inspirująca i przyjemna.

Na pierwszym spotkaniu istotną sprawą jest ustalenie zasad pracy grupy.

Więcej na ten temat znajdziesz tu:

Zasady grupy Mastermind

Konieczne jest ustalenie kolejnego terminu spotkania i  podjęcie zobowiązania co do zadań, jakie masz zamiar wykonać do kolejnej rozmowy.

Standardowe spotkanie grupy podzielone jest na równe odcinki czasu dla każdej z osób.

Zazwyczaj jest to od 10 do 20 minut.

Przyda się moderator, który będzie pilnował czasu i czuwał nad przebiegiem dyskusji.

Na początek warto wprowadzić się w dobry nastrój, np. opowiadając o swoich sukcesach, które miały miejsce od poprzedniego spotkania, pozytywnych sytuacjach, miłych niespodziankach.

Następnie każda osoba w przydzielonym sobie czasie powinna rozliczyć się z zadań, jakie zaplanowała w trakcie poprzedniego spotkania oraz zobowiązać się do dalszych kroków, które przybliżą ją do realizacji swojego celu. Inne osoby mogą w tym czasie podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie lub zaproponować pomoc lub wsparcie w projekcie.

Na koniec warto zapisać swoje plany w ogólnie dostępnych dokumentach bądź na grupie, aby na kolejnych spotkaniach śledzić postępy każdej z osób.

2 Odpowiedzi

 1. Natalia
  | Odpowiedz

  ja mam takie techniczne spotkanie. Spotykamy się , kawa jest szybkie cześć co słychać i co? od razu zaczynamy od tego, że osoba zaczyna rozliczać się z zadań? Po rozliczeniu wszystkich zadań omawiamy problemy, czy w tracie omawiania realizacji zadań omawiamy problemy, w tym czy coś nie wyszło i dlaczego? Zadania na kolejne 2 tygodnie – po sprawozdaniu wszystkich dziewczyn, czy w trakcie na zasadzie: występuję jako pierwsza: 1) sprawozdanie z realizacji zadań 2) problemy 3) cele na kolejne 2 tygodnie

  • Multimastermind Katarzyna
   | Odpowiedz

   Konkretnie i praktycznie. Na pewno pomaga to realizować projekty. Powodzenia Natalia w Twoich planach.

Zostaw Komentarz