Pierwsze spotkanie to zazwyczaj spotkanie zapoznawcze. Różni się od standardowych spotkań.
Większość czasu poświęcisz na przedstawienie siebie, swojego biznesu, dotychczasowych doświadczeń i aktualnych problemów.
Będziesz mieć okazję do sprawdzenia atmosfery w grupie. Zobaczysz, czy praca w takim zespole będzie dla Ciebie interesująca, inspirująca i przyjemna.
Na pierwszym spotkaniu istotną sprawą jest ustalenie zasad pracy grupy.
Więcej na ten temat znajdziesz tu:
Konieczne jest ustalenie kolejnego terminu spotkania i podjęcie zobowiązania co do zadań, jakie masz zamiar wykonać do kolejnej rozmowy.
Standardowe spotkanie grupy podzielone jest na równe odcinki czasu dla każdej z osób.
Zazwyczaj jest to od 10 do 20 minut.
Przyda się moderator, który będzie pilnował czasu i czuwał nad przebiegiem dyskusji.
Na początek warto wprowadzić się w dobry nastrój, np. opowiadając o swoich sukcesach, które miały miejsce od poprzedniego spotkania, pozytywnych sytuacjach, miłych niespodziankach.
Następnie każda osoba w przydzielonym sobie czasie powinna rozliczyć się z zadań, jakie zaplanowała w trakcie poprzedniego spotkania oraz zobowiązać się do dalszych kroków, które przybliżą ją do realizacji swojego celu. Inne osoby mogą w tym czasie podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie lub zaproponować pomoc lub wsparcie w projekcie.
Na koniec warto zapisać swoje plany w ogólnie dostępnych dokumentach bądź na grupie, aby na kolejnych spotkaniach śledzić postępy każdej z osób.
2 Odpowiedzi
Natalia
ja mam takie techniczne spotkanie. Spotykamy się , kawa jest szybkie cześć co słychać i co? od razu zaczynamy od tego, że osoba zaczyna rozliczać się z zadań? Po rozliczeniu wszystkich zadań omawiamy problemy, czy w tracie omawiania realizacji zadań omawiamy problemy, w tym czy coś nie wyszło i dlaczego? Zadania na kolejne 2 tygodnie – po sprawozdaniu wszystkich dziewczyn, czy w trakcie na zasadzie: występuję jako pierwsza: 1) sprawozdanie z realizacji zadań 2) problemy 3) cele na kolejne 2 tygodnie
Multimastermind Katarzyna
Konkretnie i praktycznie. Na pewno pomaga to realizować projekty. Powodzenia Natalia w Twoich planach.