Ewelina Koprowska i prawna strona biznesu.

with Brak komentarzy

Jak przedstawiłabyś się jednym zdaniem? (może być trzema 😉
Cześć! Nazywam się Ewelina Koprowska i jestem adwokatem. Wspieram prawnie przedsiębiorców i freelancerów w prowadzeniu ich biznesu.

W czym pomagasz lub co oferuje Twoja firma?
Pomagam zadbać o prawną stronę biznesu. Przygotowuję i weryfikuję umowy, sporządzam regulaminy, wdrażam prawnie sklepy internetowe, zakładam spółki, doradzam, zajmuję się prawną obsługą firm. Pomagam swoim klientom unikać problemów prawnych, a jeśli się już pojawią, to pomagam je rozwiązać.

Dla kogo tworzysz swoje produkty/usługi?
Moje usługi skierowane są głównie do przedsiębiorców oraz freelancerów, działających zarówno online, jak i offline.

Jaki swój produkt poleciłabyś dziewczynom z naszej grupy?
Osobom, które prowadzą biznes w sieci i chciałyby sprzedawać swoje produkty (fizyczne, elektroniczne, usługi) mogłabym zaproponować usługę wdrożenia prawnego sklepu internetowego, czyli dostosowanie sprzedaży online do wymagań prawnych. Należy pamiętać o tym, że sprzedając swoje produkty trzeba zwrócić uwagę na wiele aspektów prawnych. Nie wystarczy sam regulamin sprzedaży. Trzeba zadbać też o politykę prywatności, informację o plikach cookies, dostosować treści na stronie (checkboxy, klauzule informacyjne), zaprojektować w odpowiedni sposób proces zakupowy, poinformować konsumenta o przysługujących mu prawach, nie ograniczać jego praw, nie wprowadzać klauzul niedozwolonych itp. Elementów, na które należy zwrócić uwagę chcąc zgodnie z prawem prowadzić sprzedaż przez Internet jest znacznie więcej. Moja pomoc w tym zakresie pozwala zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na rozwój swojego biznesu 🙂

Gdzie można Cię znaleźć?
W sieci można znaleźć mnie w kilku miejscach. Prowadzę bloga prawniczego Prawo dla Freelancerów, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa dla biznesu. Więcej informacji o mnie i moich usługach można znaleźć na stronie firmowej kancelarii. Ponadto, jestem też na Facebooku i Instagramie jako @adwokat.koprowska.

Dlaczego zdecydowałaś się prowadzić własny biznes?
Od zawsze marzyłam o tym, aby prowadzić własną firmę i działać na własnych zasadach, a otwarcie kancelarii adwokackiej było niejako następstwem odbycia 3 letniej aplikacji adwokackiej i zdania egzaminu zawodowego. Po tak długiej nauce nie chciałabym pracować u kogoś, zresztą adwokaci nie mogą pozostawać w stosunku zatrudnienia.

Co najbardziej wpłynęło na rozwój Twojego biznesu?
Myślę, że bez ciągłego rozwoju swojej osoby nie można mówić o rozwoju biznesu. Ponadto, na pewno doświadczenie zebrane przez kilka lat prowadzenia własnej działalności, w trakcie których udzielałam pomocy prawnej innym przedsiębiorcom, pozwoliły mi niejako nie popełniać błędów innych, często bardzo kosztownych. Poza tym, dla rozwoju biznesu najważniejsze jest myślenie o tym rozwoju i działanie w kierunku realizacji tego celu.

Od kogo najwięcej nauczyłaś się o prowadzeniu biznesu?
Nie jestem w stanie wskazać jednej osoby, która w jakiś znaczący sposób wpłynęła na prowadzenie przeze mnie biznesu. Myślę, że takich osób było wiele, na różnych etapach rozwoju biznesu były to inne osoby. Od każdej z nich wynosiłam akurat to, czego w danej chwili potrzebowałam i co w jakiś sposób pomagało mi w prowadzeniu działalności.

Nad czym aktualnie pracujesz?
Obecnie pracuję nad otworzeniem swojego sklepu internetowego, gdzie dostępne będą prawnicze produkty elektroniczne (regulaminy, wzory umów, ebooki). Nie mogę się już doczekać, kiedy ten projekt ujrzy światło dzienne 🙂

Czy uczestniczysz w grupie mastermind?
Tak, w grupie mastermind uczestniczę mniej więcej od początku tego roku.

Co Ci dało uczestnictwo w grupie mastermind?
Inne spojrzenie na biznes, większą otwartość i pewność siebie. Wykraczanie poza własną strefę komfortu. Mnóstwo nowych pomysłów i energii do działania! Stały kontakt z dziewczynami z grupy jest bardzo motywujący, otwierają się nowe możliwości współpracy i rozwoju biznesu. Ogromną wartością naszych spotkań jest wymiana doświadczeń, dawanie sobie różnych wskazówek i wspieranie się w realizowanych celach.

Komu poleciłabyś grupę mastermind?
Wszystkim osobom, które potrzebują wsparcia, aktywizacji, kontaktu z innymi. Osobom, które w swoim otoczeniu nie mają nikogo, z kim mogą się podzielić swoją wizją prowadzenia firmy i nie wiedzą, czy obrały słuszny kierunek.

Jak najchętniej spędzasz wolny czas?
Bardzo lubię podróżować i zwiedzać, spacerować, czytać (nie tylko umowy i regulaminy 😊), jeździć na rowerze. Lubię spędzać czas w gronie rodziny, która jest dla mnie bardzo ważna.

Jaki jest Twój ulubiony cytat/motto?
Kiedyś usłyszałam takie zdanie: „Jeśli nic nie zmienisz, nic się nie zmieni” i myślę, że to jest takie moje motto życiowe, które pomaga iść do przodu. Świadomość tego, że wiele rzeczy zależy jednak od nas, potrzebne jest tylko działanie.

Poleć 3 swoje ulubione kobiety w sieci.
Bardzo lubię i obserwuję Agnieszkę Skupieńską (z bloga „to się opłaca!”), Olę Budzyńską (Panią Swojego Czasu) oraz Martę Krasnodębską (Hakerki Sukcesu).

Fot. I.Garbarz

Zostaw Komentarz