Agnieszka Tomal i projektowanie oprawy graficznej e-booków

with Brak komentarzy


Jak przedstawiłabyś się jednym zdaniem? (może być trzema:))

Nazywam się Agnieszka Tomal, jestem projektantem graficznym. Specjalizuję się w tworzeniu oprawy graficznej e-booków, które budują wizerunek marki osobistej oraz sprawiają że marka rozwija się, rośnie w siłę, przyciągając idealnych klientów.

W czym pomagasz lub co oferuje Twoja firma?

Oferuję głównie usługi graficzne. Projektuję e-booki, robię skład, zdarza się że przygotowuję publikacje do druku. Ponad to pomagam też w szerszym aspekcie jeśli chodzi o oprawę graficzną e-booków. Często moje Klientki powierzają mi swój e-book całościowo. Przygotowuję skład e-booka, projektuję grafiki do social mediów, które promują e-book, tworzę landing page, gdzie można e-booka pobrać, a w końcu tworzę też spójny graficznie szablon mailingu, który moja Klientka wysyła do swoich odbiorców. Towarzyszę moim Klientkom w całym procesie od przekazania tekstu do składu aż po sprzedaż e-booka 🙂

Dla kogo tworzysz swoje usługi?

Moimi Klientkami są przedsiębiorcze kobiety, które budują i rozwijają swoje biznesy online, lub stacjonarnie a on-line jest dla nich dodatkowym kanałem. Pracuję z przedstawicielkami różnych branż, prawa, psychologii, terapii, edukacji, coachingu, HR-u, producentkami ekologicznej żywności, z blogerkami itd. Jednak jest coś co łączy wszystkie moje klientki - swój biznes prowadzą z pasją, przyświeca im misja i kierują się w swojej pracy sercem. Uwielbiam moje Klientki!

Jaki swój produkt poleciłabyś dziewczynom z naszej grupy?

Polecam moje najnowsze bezpłatne wyzwanie Stwórz mini e-book w 3 krokach, który pomoże przygotować materiał na mini e-book od pomysłu aż po ostatnią kropkę tekstu 🙂
A dla wszystkich uczestniczek wyzwania, przygotowuję mega zniżke na mój pierwszy produkt - szablony e-booków do samodzielnego wdrożenia!
Bardzo jestem podekscytowana tym wyzwaniem i produktem, bo jest to mój pierwszy produkt pasywny o którym marzyłam właściwie od początku uruchomienia mojej działalności! Dlatego wkładam w niego całe serce i mam nadzieję, że będzie to można poczuć w czasie wyzwania i zobaczyć w projektach szablonów.

Gdzie można Cię znaleźć?

Na mojej stronie www.markabardzoosobista.pl, na fb  i w grupie fb i Instagramie.

Dlaczego zdecydowałaś się prowadzić własny biznes?

Przez 15 lat pracowałam na etacie. Tam także zajmowałam się grafiką, ale w pewnym momencie czułam się wypalona i omal nie porzuciłam projektowania! Moją uwagę przyciągnął wtedy coaching, zostałam certyfikowanym coachem prowadziłam klientów indywidualnych i szkolenia grupowe. I po jakimś czasie grafika znowu do mnie wróciła, ale już na moich zasadach. Połączyłam umiejętności coachingowe z projektowaniem. Zaczęłam tworzyć a jednocześnie towarzyszyć Klientkom w procesie kreowania marki od pomysłu, albo intuicji aż po namacalny projekt identyfikacji. Kolejnym krokiem były e-booki, które są wyrażeniem moich Klientek w ich specjalizacji. W e-bookach pokazują to co mają najlepsze! To, czym chcą dzielić się ze Światem 🙂

Co najbardziej wpłynęło na rozwój Twojego biznesu?

Było kilka kluczowych momentów. A większość z nich związana jest z moim rozwojem, z przebytym mentoringiem lub udziałem w ważnych dla mnie kursach, szkoleniach.
Duży wpływ na rozwój mojego biznesu miało też kilka osób, które były na mojej drodze, kiedy podejmowałam najważniejsze decyzje. Wiesz, ze jedną z tych osób jesteś Ty, bo chyba nie jest tajemnicą, że znamy się prywatnie i wspieramy w biznesach, internetach, i nie tylko 🙂

Od kogo najwięcej nauczyłaś się o prowadzeniu biznesu?

Hmm, na pewno jest kilka takich osób. Ale tak naprawdę to chyba najwięcej nauczyłam się od mojego Taty, który od zawsze prowadził firmę. Mimo, że jego biznes to zupełnie inny rodzaj działalności niż moja, to jednak podejście, pewne cechy i wartości, które są kluczowe w prowadzeniu firmy są mi bliskie od zawsze. Dlatego, że obserwowałam je od dziecka na co dzień, obserwując zaangażowanie, odpowiedzialność i uczciwość w stosunku do klientów mojego Taty.

Nad czym aktualnie pracujesz?

Prowadzę kilka projektów dla moich klientek i to angażuje w większości mój czas.
A równolegle pracuję nad moim pierwszym produktem pasywnym, o którym już wcześniej wspomniałam. Są to szablony graficzne e-booków do samodzielnego wdrożenia i to będzie prawdziwa petarda! Szablony będą bardzo różnorodne i naprawdę wyjątkowe! Będzie z czego wybierać i już nie moge się doczekać, kiedy będą dostępne w moim sklepie.
Kończę też przygotowywać ostatnie materiały do bezpłatnego wyzwania "Stwórz mini ebook w 3 krokach", to będzie bardzo intensywne wyzwanie emailowe, dla osób które chcą przejść proces od pomysłu (albo marzenia) na własny mini ebook do stworzenia gotowego tekstu. Dla uczestniczek wyzwania szykuję specjalną zniżkę na szablony. Więc korzystając z wyzwania i szablonów można mieć swój mini e-book w pięknej i oprawie graficznej, gotowy do przekazania swoim czytelnikom!

Czy uczestniczysz w grupie mastermind?

Oczywiście! Znalazłam cudowne współmastermindki w grupie Multimastermind. I działamy razem już dobrych kilka miesięcy. Dopingujemy się, spieramy, a jak trzeba płaczemy razem. Dzięki ich wsparciu i celnym radom powstało wyzwanie i mój pierwszy produkt pasywny, o którym myślałam już ponad rok!

Komu poleciłabyś grupę mastermind?

Nie odpowiem, że każdemu chociaż taka odpowiedź nasunęła mi się jako pierwsza. Jednak myślę, że grupa mastermind jest dla tych osób, którym się CHCE 🙂 To znaczy, dla tych które są nastawione na działanie, chcą się rozwijać i realizować to co sobie założyły. I nie chodzi o to by przeć do przodu jak rozpędzona kula śnieżna, ale robić choćby małe kroki na przód. Mastermind jest także dla tych osób, które są otwarte na informację zwrotną, nawet jeśli nie zawsze usłyszą to, co chcą usłyszeć. Bardzo polecam mastermind osobom działającym online, nawet jeśli jesteś introwertyczką tak jak ja, to kontakt z drugim człowiekiem jest niezbędny a wymiana myśli z kimś, kto cię rozumie nieoceniony.

Jak najchętniej spędzasz wolny czas?

W ciszy. Z książką, kubkiem kawy, w wygodnym fotelu. Nie ma dla mnie aż takiego znaczenia miejsce, w którym się znajduję, bardziej doceniam okoliczności 🙂
Chociaż przyznam, że bardzo lubię też podróżować po Europie i nie tylko 🙂 No i oczywiście uwielbiam spędzać czas z moją rodziną i tutaj nie ma większego znaczenia, co robimy, ważne że jesteśmy razem!

Jaki jest Twój ulubiony cytat/motto?

Świat czeka na Ciebie! Motto mojej marki brzmi właśnie tak: Świat czeka na Ciebie, nadaj formę swojej marce i działaj!
I jeszcze jedno, które tez lubię: "Rób, co możesz, w miejscu, jakim jesteś i z tym, co masz". - Theodore Roosevelt.

Poleć 3 swoje ulubione kobiety w sieci.

Polecam Igę Liziniewicz z Przedsiębiorczych Cheries, bardzo pomogła mi w rozwoju mojego biznesu,
Justynę Kwiatkowską Zadbana Finansowo , cenię sobie ogrom wiedzy jaki przekazuje, mój najnowszy produkt szablony e-booków powstał właśnie w czasie wyzwania Justyny oraz - tutaj pewnie nie będę oryginalna - Kamilę Rowińską od lat inspiruje mnie jej historia, a także bardzo doceniam wspieranie przez Kamilę idei Kobieta Niezależna.

 

Agnieszkę przepytywała Katarzyna Relidzyńska.

Zostaw Komentarz